Pályázati projektünk elsődleges célja az volt, hogy NEA támogatás felhasználásával az egyesület működését biztosítani tudjuk, valamint az egyesület önkéntesei különböző tréningek, képzések során fejlődni tudjanak, és minél több, sikeres pályázat benyújtására, és a programok megvalósítására legyenek képesek.
A Terragora Közösségi Térprojektünk célja az volt, hogy az általunk kedvelt és használt zártkerteket (kiemelten a Terragora Közösség telephelyét) az alapfunkciótól (kertészkedés, növénytermesztés) eltérő módon kezdjük el használni. A Közösségi Tér kialakításának egy fontos és integráló lépésének a szabadidős és sporttevékenységek népszerűsítését, és azok feltételeinek a biztosítását tartjuk.
Ezt a tevékenységet már korábban elkezdtük, számtalan olyan kerti játékot, sporteszközt beszereztünk, amelyeket a rendezvényeinkre is vinni szoktunk. Elhatároztuk, hogy létrehozunk a következő évek során egy szabadtéri fitnesz parkot, amit minden érdeklődő ingyenesen használhat. Sajnos ezt a beruházást jelen pályázati keretből nem tudtuk megvalósítani, viszont előző évben megkezdett tevékenységünket, melynek célja a zártkerti ingatlanok megismertesse és népszerűsítse az egri és környékbeli lakosok körében saját erőből folytattuk.
A benyújtott pályázat több fontos részből állt, ennek a csökkentett költségvetés miatt csak egy részét tudtuk megvalósítani, amely a működési célok eléréséhez elégségesnek bizonyult, da a teljes szakmai rész megvalósítását nem fedezte.
1. Eredeti terveink szerint az önkéntesek képzése 4 alkalommal, 8 nap alatt valósult meg, a költségvetési deficit miatt ezt 3 napra szűkítettük. A tréning során Tóth andre szociálpedagógus szakember közreműködésével 15 fő részére biztosítottunk képzést az Erasmus+ Ifjúság pályázati témakörben, melynek során nem csak ez elméleti, hanem a pályázatok elkészítéséhez szükséges gyakorlati készségeket is elsajátították a résztvevők. A tréningek Egerben, 2023.08.25-10.21 között valósultak meg.
2. Foglalkoztatás: Mindig fontos célunk volt, hogy a tevékenységünkbe bekapcsolódó önkéntesek a tényleges munkavégzésükért jövedelmet is kapjanak, ennek már számtalan módját kipróbáltuk. Voltak 25 év alatti alkalmazottaink, volt 51 éves korát betöltött is. Csatlakoztunk az NMI közfoglalkoztatási programjához, és alkalmaztunk pályakezdőket és tartós munkanélkülieket is. Jelen pályázat keretein belül 2 fő részére biztosítottunk egyszerűsített foglalkoztatás keretében munkaviszonyt, mindösszesen 396.00 forint bért és járulékot fizettünk ki a 18 nap munkavégzés után. Kiemelet célunk volt, hogy olyan fiatalok vonjunk be a foglalkoztatásba, akik a projektünk központi céljaival azonosulni tudnak, valamint hatékonyan részt tudnak venni a pályázati adminisztrációs tevékenységben.
3. Kiküldetés, útiköltségek: A partnerszervezetekkel történő kapcsolattartás költsége. Egyesületünk 12 határon túli magyar szervezettel tart folyamatosan kapcsolatot. Kölcsönösen részt veszünk egymás programjain, valamint az Erasmus+ pályázat keretein belül évente több közös projektet valósítunk meg. A kapcsolattartás miatt szervezetünk jelentős utazási költséggel kell számoljon. Az eredeti pályázatban leírt összegnél idén sikerült jobban gazdálkodnunk, próbáltunk arra törekedni, hogy a lehető legköltséghatékonyabban működjünk. Az üzemanyagárak jelentős emelkedése miatt arra törekedtünk, hagy az elektronikus kapcsolattartást helyezzük előtérbe, bár tudjuk, hogy ez nem alkalmas a személyes találkozások kiváltására.
4. A két napos szakmai fórum megvalósítása. Eddigi tapasztalataink azt mutatják, hogy bár az ilyen fórumok emésztik fel a legjelentősebb költségvetési tételeket, de hatékonyság és kapcsolatok építése szempontjából ezek a legmeghatározóbbak. Sajnos ez a rendezvény a csökkentett összegű támogatás miatt nem valósulhatott meg.
5. A szabadidős és sporteszközök megvásárlását költségvetési források hiánya miatt el kellett halasztanunk. Helyette folytattuk a zártkertek látogatása, közösségépítés programjainkat. Évek óta tartó programsorozatunknak az a célja, hogy mind elméleti, mind gyakorlati úton bemutassa, megismertesse és népszerűsítse az egri és környékbeli lakosok körében, hogy a város peremén található zártkertekben milyen lehetőségeik vannak akár hobbikertészkedésre, akár életvitelszerű tartózkodásra.
Jelen projektünk keretében az év folyamán számos ilyen tevékenységet valósítottunk meg, viszont ezek főként nem hivatalos, leginkább spontán formában valósultak meg. Ezekhez támogatási forrást vagy egyesület által biztosított pénzeszközöket nem használtunk fel, mindent a résztvevők önerőből finanszíroztak, és mivel ezek leginkább önszerveződően valósultak meg, ezeken az alkalmakon jelenléti ívek, hivatalos dokumentáció nem készült, azonban néhány fényképet elhelyeztünk ez egyesület internetes honlapján.
6. A támogatás felhasználásával kifizettük az egyesület éves könyvelési díját.
7. Megvásároltunk 1 db irodai asztali számítógépkonfigurációt, így lecseréltük az egyik elavult gépünket.